Na terenie diecezji pelplińskiej możemy odwiedzić aż 9 kościołów pw. Św. Jakuba Ap. Starszego. Podczas  Święta Patronalnego wielu pielgrzymów  skorzystało ze szczególnego rodzaju odpustów  związanych z odwiedzaniem kościołów stacyjnych w roku Compostelańskim 2021.   Parafiach jakubowych miały miejsce różne wydarzenia dla uczczenia św. Jakuba.

Foldery w wersji skompresowanej do pobrania jako załączniki.

Plakat w załączeniu.

Pielgrzymka Gwiaździsta Drogą św. Jakuba w Polsce w Roku Świętym 2021

W piątek 11 czerwca w Dusznicy rozpoczęła się na Camino Polaco Pielgrzymka Gwiaździsta Drogą św. Jakuba w Polsce w Roku Świętym 2021 "Wyjdź z twojej ziemi".

Wraz z nadejściem kalendarzowego roku 2021 wkroczyliśmy w Rok Święty Jakubowy (Año Santo Compostelano), który przypada zawsze, kiedy Święto Patronalne św. Jakuba Apostoła (25 lipca) przypada w niedzielę. Pierwszy Święty Rok Jakubowy ustanowił w roku 1126 roku papież Kalikst II.

Koordynacja
i promocja